O NAS - GRUPA TERAPEUTYCZNA

Jesteśmy Pierwszym Sportowym Przedszkolem w Bielsku-Białej!

Przedszkole prężnie się rozwija, dlatego otworzyliśmy grupę logopedyczno-terapeutyczną dla dzieci z potrzebą kształcenia specjalnego.

W ramach naszej działalności przedszkolnej prowadzimy grupę logopedyczno-terapeutyczną dla dzieci między innymi z opóźnionym rozwojem mowy, zaburzeniami mowy oraz potrzebą wczesnego wspomagania rozwoju. Ideą grupy jest intensywna praca dydaktyczno-terapeutyczna z dziećmi w celu poprawy ich stanu umiejętności oraz określenia potencjału na przyszłość. W ten sposób przygotowujemy dzieci do komfortowego funkcjonowania w rówieśniczych grupach zarówno w przedszkolu, jak i w szkole. Na bieżąco dokonujemy analizy postępów dziecka oczekując ścisłej współpracy z rodzicami/opiekunami. Wspomagamy rodziców we wspólnej pracy terapeutycznej z dzieckiem.

Jesteśmy pewni, iż wczesna i dobrze dobrana terapia przynosi zamierzone efekty oraz pomaga osiągnąć wyznaczony cel.

Praca w grupie terapeutycznej odbywa się zarówno w obecności terapeuty i jednego dziecka, jak również z udziałem 2-3 dzieci. Pracujemy bazując na wytycznych zawartych w orzeczeniu o potrzebie kształcenia specjalnego oraz opinii o potrzebie wczesnego wspomagania rozwoju, realizując wszystkie potrzeby dziecka. Przed przystąpieniem do zajęć terapeutycznych specjalista ocenia dziecko, dzięki temu każdy realizuje program ułożony indywidualnie dla niego.

Równolegle realizujemy w przedszkolu obowiązującą podstawę programową wychowania przedszkolnego oraz nasz tygodniowy plan zajęć zarówno dydaktycznych, jak również aktywności sportowych.

Zakwalifikowanie dziecka do przedszkolnej grupy logopedyczno-terapeutycznej rozpatrywane jest indywidualnie. Warunkiem przyjęcia jest posiadanie orzeczenia o potrzebie kształcenia specjalnego lub opinii o wczesnym wspomaganiui rozwoju.

CO NAS WYRÓŻNIA?

* ZAPEWNIAMY zróżnicowane zajęcia sportowe rozwijające sprawność fizyczną dzieci każdego dnia

* PODAJEMY ekologiczne, pełnowartościowe i smaczne posiłki dostosowując dietę dla dzieci z alergiami pokarmowymi

* PAMIĘTAMY że każde dziecko jest wyjątkowe

* POSIADAMY nowoczesny budynek z parkingiem oraz duży ogród

* ODKRYWAMY I PIELĘGNUJEMY pasje oraz talenty naszych przedszkolaków

* DBAMY o wszechstronny rozwój dziecka poprzez zabawę oraz edukację

* GWARANTUJEMY bardzo dobre przygotowanie do podjęcia obowiązku szkolnego w oparciu o sprawdzone metody nauczania

Chcemy, aby Państwa Pociechy rozwijały się zdrowo poprzez sport oraz prawidłowe żywienie. Proponujemy między innymi zajęcia sportowe oraz językowe dla dzieci. Każde dziecko będzie mogło rozwijać swoje umiejętności oraz zdolności. Stworzyliśmy specjalnie dla Państwa dzieci miejsce, w którym będą mogły się bawić i uczyć, lecz przede wszystkim w którym będą szczęśliwe.

Spełniając marzenia dzieci-spełniamy również nasze 🙂

Chcemy towarzyszyć naszym przedszkolakom na każdym kroku ich dziecięcych zmagań, emocji, doświadczeń, poznawania otaczającego ich świata oraz ludzi. Dziecko w przedszkolu wkracza w swój pierwszy społeczny świat. Relacje oraz nawyki, których uczy się w wieku przedszkolnym są fundamentem jego zachowań w dorosłym życiu.

W Przedszkolu TEDDY dbamy o to, aby nasze przedszkolaki były odważnymi, ciekawymi świata, pewnymi swych umiejętności oraz doskonale przygotowanymi do pójścia do szkoły dziećmi.

Ważne wartości, jak szacunek dla samego siebie i innych ludzi, wiara we własne umiejętności i możliwości będziemy przekazywać dzieciom podczas wszystkich zajęć w naszym przedszkolu.

Nasze Przedszkolaki to pewni siebie, otwarci na świat Europejczycy 🙂